و خواندنی ست :

از آنجا که مهاجرت های ن همراه خانواده به دلایل مختلفی اتفاق می افتد، احتمال می رود مشارکت ن در هر یک از انواع مهاجرت ها متفاوت باشد.

به نظر می رسد زمانی که خانواده برای امور زن یا مادر خانواده، مهاجرت می کند در قیاس با زمانی که مهاجرت برای تحقق خواسته های شوهر یا فرزندان خانواده باشد، ن مشارکت بیشتری دارند. انتظار می رود نی که از محل ست خود رضایت کافی نداشته اند در جریان تصمیم گیری مهاجرت مشارکت بیشتری کنند.

رضایت یا نیتی ن از مبدأ مهاجرت در ابعاد اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در تصمیم گیری تاثیر دارد. شاید بتوان گفت نی که در مقصد مهاجرتی ، خویشاوند یا دوستانی داشته اند، در تصمیم گیری مهاجرت نیز مشارکت بیشتری انجام داده اند.

مهاجرتهایی  که برای تحصیل یا اشتغال فرزندان انجام شده باشد، با عنوان مهاجرت خانوادگی فرزند محور؛

مهاجرت هایی که برای ادامه تحصیل یا اشتغال مادر خانواده اتفاق افتاده باشد، با عنوان مهاجرت خانوادگی زن محور؛

 و در نهایت از مهاجرت هایی که برای کار، انتقال شغلی یا کار بهتر مرد خانواده تحقق یافته باشد، با عنوان مهاجرت خانوادگی شوهرمحور یاد شده است.

 باید اشاره شود که همه ی انواع مهاجرت های یادشده در چارچوب خانواده انجام شده اند.

وجود زمینه ی ارتباطی با مقصد قبل از مهاجرت، یکی از عوامل رضایت جهت مهاجرت می باشد.

ورود ن به شهرهای بزرگ به تغییر در سبک رفتاری و زندگی آن ها می انجامد.

 یافته ها نشان داد که ن ، مهاجرت خانوادگی را راهبردی جهت تحقق خواسته های فردی و خانوادگی می بینند. رهایی از محدودیتهای  اجتماعی و فرهنگی مبدأ، بهبود وضعیت اقتصادی خانواده و تأمین آینده ای بهتر برای فرزندان ، کارکردهای مهاجرت خانوادگی از نگاه  ن است.

محبوبه سادات مجدالاشرافی

جستجویی در مقالات - فصلنامه زن در توسعه و ت

 بررسی نقش ن در فرآیند تصمیم گیری مهاجرت


مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : مهاجرت ,خانواده ,ن ,خانوادگی ,تصمیم ,گیری ,مهاجرت خانوادگی ,تصمیم گیری ,عنوان مهاجرت ,مشارکت بیشتری ,گیری مهاجرت ,عنوان مهاجرت خانوادگی
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

طرح هرم سايت روانشناسي روان زيبا مبل صورتی قطعات ليفتراک مداد رنگی Chris جواهرات آتش زیر خاکستر کسب و کار الکترونیک دبیرستان جابربن حیان